Wrocławski rynek

Praktycznie w każdym większym mieście w Polsce możemy cieszyć się pięknymi zabytkowymi obiektami. W zasadzie wiele miast słynie ze swoich starówek. Ostatnio wybraliśmy się na weekend do Wrocławia, a naszym głównym celem był spacer po znajdującym się tam rynku.

Z pewnością wrocławski rynek można określić jako najbardziej kolorowy zbiór kamienic. Stare Miasto jest wizytówką Wrocławia. To właśnie tutaj odbywają się najważniejsze wydarzenia i eventy. Miasto powstało w XIII wieku i na początku ograniczało się do czterech głównych tzw. „Kwadratów”, ale z czasem powiększało się coraz bardziej.
Chyba najważniejszym punktem Starego Miasto jest tzw. Plac Solny, przy którym możemy podziwiać charakterystyczne kolorowe i zabytkowe kamienice. Niestety wiele z nich podczas II wojny światowej zostało zrujnowanych, ale dołożono wszelkich starań, podczas odbudowy i remontu. Cieszą się one wielką popularnością. Kolejnym ważnym punktem jest wieża kościoła świętej Elżbiety. Wieża jest wybudowana w stylu gotyckim, to także punkt widokowy, z którego możemy podziwiać panoramę miasta. Nie brakuje także restauracji, kawiarnianych ogródków oraz miejsc, w których możemy zaopatrzyć się w pamiątki.

Jeśli dobrze będziecie się rozglądać podczas swojego spaceru po rynku, to być może uda się Wam znaleźć wrocławskie krasnale. Małe, a czasem duże figurki przedstawiają te postacie w różnych sytuacjach. Znajdują się one nie tylko na rynku i Starym Mieście, ale praktycznie w każdej części tego wspaniałego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>